SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Ada Zanusso, pacientja më e moshuar në bote, 104 vjeç, është shëruar nga koronavirusi dhe ka lënë spitalin, në qytezën Bielle në Itali. Lajmi është përhapur me shejtësi në median italiane, si një shenjë e mire e mposhtjes së pandemisë.

Ana ka lindur ne vitin 1916 dhe ka kaluar dy luftra botërore, madje edhe këtë të fundit, siç po cilësohet shpesh epidemia e koronavirus.

Ajo jetonte në një shtëpi për të moshuarit dhe në fillim të marsit pati simptomat e para. Dje ka dalë nga spitali dhe ka nisur të ecë vetë. 104 vjeçarja ka lindur në Veneto dhe ka 4 femijë.//R-SR//

error:
%d bloggers like this: