SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Pas gjesteve të turpshme me nje vajzë në publik, përjashtohet punonjësi i Policisë së Shtetit

/04/05/2020/ – = Policia e Shtetit njoftoi te henen se punonjësi i Partrullës së Përgjithshme, ne Tirane me iniciale M. K është përjashtuar nga radhët e policisë, pas publikimit të videos, ku ky i fundit u shfaq me uniformë, brenda një makine policie teksa kryente veprime qe thyejne kodin e etikes dhe figuren e policisw se shtetit

Ne Njoftimin e saj policia sqaron se “Pas publikimit të një videoje në rrjetet sociale, ku shfaqet një punonjës policie që ka shkelur rëndë Kodin e Etikës dhe Rregulloren e Policisë së Shtetit, duke cenuar imazhin e Policisë, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit  ka urdhëruar Drejtorinë e Standardeve Profesionale në Policinë e Shtetit dhe Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë për të filluar menjëherë hetimin disiplinor.

Pas verifikimeve të kryera dhe hetimit të bërë, u identifikua punonjësi i Policisë i cili është shtetasi M. K, punonjës i Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Nr. 3.

Për këtë punonjës u bë pezullimi nga detyra dhe u mor masa e përjashtimit nga Policia e Shtetit, për shkelje të rëndë të Rregullores së Policisë së Shtetit.

Policia e Shtetit dënon ashpër veprime të tilla që cenojnë imazhin e Policisë tek qytetarët dhe fton cilindo të denoncojë çdo rast të cenimit të figurës së punonjësve të Policisë apo të abuzimit me detyrën, duke u garantuar reagim të menjëhershëm e të paanshëm.///

error:
%d bloggers like this: