SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Delvinë: Ura e Vanës si Kala e Rozafës.Denaj mban fjalën: Nis puna për rindërtimin

Sikurse premtoi dy dite me pare deputetja Anila Denaj, prej ditës së hënë ka nisur puna për rikonstruksionin e Urës së Vanës. Ministria e Mbrojtes, Komanda Mbështetëse, Batalioni i Xhenios dhe Ekipi i Urave ka nisur prej së hënës punën për rregullimin e urës!

Ura e ndërtuar nga Ushtria në Vanë të Delvinës, u shembë për herë të tretë në harkun e pak viteve, duke izoluar banorët e fshatit.///

error:
%d bloggers like this: