SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

jë aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Gjirokastrës.

Viktima është një fëmijë 12 vjeç. Ndërsa automjeti drejtohej nga polici kufitar.

Aksidenti i rëndë ndodhi në fshatin Valarë të Gjirokastrës. Ambulanca çoi menjëherë të miturin në spital por nuk mundi t’i mbijetojë plagëve. Policia po  punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i Policisë:/Informacion paraprak

Rreth orës 18:50, në aksin rural Valare-Gjirokastër, shtetasi E. D., 24 vjeç (punonjës policie në DVKM Gjirokastër), banues në fshatin Valare, duke drejtuar automjetin e tij privat tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasin E. I., 12 vjeç, këmbësor, i cili si pasojë ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambientet e DVP Gjirokastër.

Menjëherë është ngritur grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër dhe me Oficerë të Policisë Gjyqësore të AMP-së, për hetimin e rrethanave të aksidentit me pasojë vdekjen e femijës.///

error:
%d bloggers like this: