SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

 Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim mezi pret  që të vizitojë vendet historike dhe kulturore shqiptare.

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me ministrin e Turizmit, Blendi Klosi, për planin e hapjes së turizmit.

Kim shkruan se mezi pret edhe vetë që të vizitojë vendet historike dhe kulturore shqiptare. Në fund shkruan se shqiptarët janë më mikpritësit në botë.

“Pata një bashkëbisedim të mirë ditën e sotme me ministrin e Turizmit Blendi Klosi në lidhje me planin për hapjen e turizmit në Shqipëri, Maqedoninë e Veriut, Mali i Zi dhe Kosovë. Mezi po pres të udhëtoj nëpër Shqipëri dhe të vizitoj vendet historike dhe kulturore si dhe të takoj njerëz të mrekullueshëm. Shqiptarët janë mikpritësit më të mirë në botë”, tha Kim. 

error:
%d bloggers like this: