SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim me anë të një statusi në Tëitter shprehet se ka zhvilluar një bisedë me kryetaren e KPK Genta Tafa Bungo. Yuri Kim shprehet në mesazhin e saj se vettungu duhet të përshpejtohet, ndërsa shton se reforma në drejtësi duhet dërguar përpara.

Postimi i ambasadores së SHBA Yuri Kim:

Institucionet e vetingut kanë një nga rolet më të vështira, por të rëndësishme. Unë fola me kryetaren e KPK Genta Tafa Bungo për të shprehur falënderime për guximin dhe këmbënguljen e tyre.

Ne u pajtuam që vettingu duhet të shpejtohet. Shqipëria dhe SHBA duan që reforma në drejtësi të ketë sukses!

error: