SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Me modestinë dhe përkushtimin qe e karakterizoi gjate fushates elektorale Anila Denaj, tashmë deputete; nga Kuvendi shpreh mirënjohjen për qytetarët e rajonit të Sarandës.

“E nderuar që sot nis rrugëtimin tim si deputete e Kuvendit të Shqipërisë, në legjislaturën e 10-të.-shkruan Denaj.

“Mirënjohje dhe respekt për çdo qytetar të Qarkut Vlorë, veçanërisht për Sarandën, Delvinën, Konispolin e Finiqin që më besuan mandatin me votën e tyre.📄Do të vijoj të jap kontributin tim në hartimin dhe miratimin e ligjeve që do të sjellin më shumë zhvillim për të ardhmen e Shqipërisë sonë të përbashkët, për të çuar përpara vizionin e Partisë Socialiste për progresin e vendit, si dhe për të përfaqësuar denjësisht vullnetin e sovran”-pohon Anila Denaj, ne postimine fundit ne faqen e saj ne fb.

Kurajoze dhe me temperament, Denaj gjate fushates dhe ne permbyllje te saj, dha kumte bashkepunimi dhe gjithperfshirje edhe me kundershtaret e saj politike ne dobi te projekteve ne sherbim te komunitetit per rajonin jugperendimor te vendit.

Nderkohe, momenti i urimit te saj per fitoren edhe nga deputetja tjeter e PD-se, Ina Zhupa , mbetet ne memorien e banoreve te Sarandes si nje mesazh optimist dhe pa komplekset e politikes se vjeter. ///SARANDANEWS.AL///

%d bloggers like this: