SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Arena. Primaret e PD, 3 kandidatë për Sarandën

Janë zyrtarizuar me ne fund 3 emrat që do të garojnë në primaret e PD, nga të cilat do të dalë kandidati zyrtar i demokratëve për zgjedhjet e 14 majit. Kandidaturat jane: Avokati Ilir Nikolla, biznesmeni Armando Magllara dhe bankieri Ardit Cikuli.

Kandidati Nikolla ka deklaruara se nëse fiton primaret dhe pastaj zgjedhjet me rivalin e PS, do të punojë për furnizim me ujë 24 orë për Sarandën. Magllara ka caktuar si prioritet turizmin, ndersa Cikuli eshte shprehur se do t’i japë shpresë cdo njeriu që të mos e braktisë këtë vend.

Ilir Nikolla kandidoi ne vitin 2019per rkeun e Bashkise Sarande ku, pa mbeshtetjen e PD si force politike rivalizoi me kandidatin Adrian Gurma te PS, ne nje kohe kur ato zgjedhje u bojkotuan nga opozita PD-LSI. Sipas burimeve lokale, data e zhvillimit të primareve do të jetë 4 dhjetor.///

error:
%d bloggers like this: