SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Arrest per agresorin e Berishes. Goditje për shkak të detyrës dhe plagosje me dashje, arrestohet Gert Shehu

Strukturat e posaçme të Policisë Gjyqësore të Policisë së Shtetit, kanë arrestuan në flagrancë shtetasin Gert Shehu, 31 vjeç, për ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme.

Këto struktura në bashkëpunim me specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve ndaj Jetës, të DVP Tiranë, dhe me shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 1 arrestuan 31-vjeçarin, banues në Tiranë, për goditje për shkak të detyrës dhe plagosje me dashje.

Policia informon se, nga veprimet hetimore ka rezultuar se ky shtetas ka goditur me grusht në fytyrë, deputetin Sali Berisha, duke i shkaktuar dëmtime fizike, gjatë kohës që ai po lëvizte me këmbë, në bulevardin “Zhan D’Ark”, në drejtim të vendit ku do të zhvillohej protesta e planifikuar.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.///

error:
%d bloggers like this: