SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Autori, polic që aksidentoi për vdekje të miturin 12 vjeçar në Valare të Gjirokastrës

Aksidenti në Gjirokastër,kur u përplaset për vdekje nje 12-vjeçar, drejtohej per fat te keq nga polici kufitar, 24-vjeçari Ertkon Dinaj

Ngjarja u regjistrua rreth orës 18:50, te se shtunes në aksin rural Valare-Gjirokastër, ku shtetasi E. D., 24 vjeç (punonjës policie në DVKM Gjirokastër), banues në fshatin Valare, duke drejtuar automjetin e tij privat tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasin E. I., 12 vjeç, këmbësor, i cili si pasojë ka ndërruar jetë. Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambientet e DVP Gjirokastër.

Menjëherë u ngrit grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër dhe me Oficerë të Policisë Gjyqësore të AMP-së, për hetimin e rrethanave të aksidentit me pasojë vdekjen e femijës.///

error:
%d bloggers like this: