SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

PEKIN – Ceremonitë në internet për Qingming, festa e të vdekurve, gjatë së cilës kinezët zakonisht shkojnë në varret e të dashurve të tyre.

HONG KONG (Kinë) – Njoftim për fitimet e vitit 2019 të gjigantit kinez të naftës CNOOC.

LONDËR – Pritet emri i ri i liderit të laburistëve.

UASHINGTON – Një përmbledhje e përditshme për shtyp e grupit të punës së Shtëpisë së Bardhë për pandeminë Covid-19.

SHBA – Parapraket presidenciale demokrate me korrespodencë për Havain, Alaskën dhe Vyoming.

LIBI – Ardhja e pritshme e anijes humanitare ”Alan Kurdi” në brigjet e Libisë për të rifilluar operacionet e shpëtimit për migrantët në Mesdhe.

SENEGAL – 60 vjetori i pavarësisë së Senegalit./ ATSH/R-SR//

error:
%d bloggers like this: