SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

/07/04/2020// BOTA – Dita Botërore e Shëndetit

WUHAN (Kinë) – Heqja e mbylljes së qytetit të Wuhan, epiqendra e pandemisë Covid-19.

BRISBANE (Australi) – Vendimi i Gjykatës së Lartë për apelimin e kardinalit Pell, i dënuar për dhunë seksuale ndaj të miturve.

SINGAPOR – Mbyllja e vendeve të punës jo të qenësishme në luftën kundër koronavirusit.

BRUKSEL – Takimi i ministrave të Financave të BE-së për të provuar gjetjen e një përgjigjeje të përbashkët ekonomike për krizën e shkaktuar nga koronavirusi.

ANKARA – Parlamenti turk studion lirimin e mijëra të burgosurve.

KIRGISTAN – Përvjetori i dhjetë i Revolucionit Kirgiz.

MOSKE – 90-vjetori i krijimit të kampeve të punës së detyruar në BRSS të njohura si “gulag”.

BERLIN – Konferencë shtypi e institutit për Kontrollin e Sëmundjeve ”Robert Koch” për koronavirusin.

NJU JORK – Mbërritja e pacientëve me Covid-19 në spitalin e urgjencës në një stadium.

KAJRO – Konferencë për shtyp e OBSH-së për Mesdheun Lindor për koronavirusin.

TEHERAN – Konferencë shtypi Ministria e Shëndetësisë për pandeminë Covid-19.

RUANDA – Dita e përkujtimit për viktimat e gjenocidit në Ruanda./ ATSH/R-SR//

error:
%d bloggers like this: