SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

AUSTRI – Fillimi i lehtësimit të kufizimeve kundër koronavirus me rihapjen e bizneseve të vogla.

PARIS (Francë) – Përditësim nga Ministria e Shëndetësisë për koronavirusin

STEPANAKERT (Azerbajxhan) – Raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale në rajonin separatist të Nagorni Karabahut.

MOSKË – Parlamenti rus shqyrton masat e mbështetjes së biznesit.

BERLIN (Gjermani) – Këshilli i Ministrave mbi epideminë Covid-19.

BRUKSEL (Belgjikë) – Konferencë për shtyp nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Stoltenberg në prag të një videokonferencë ministrore.

BRUKSEL (Belgjikë) – Videokonferencë e ministrave të Arsimit të BE mbi pasojat e epidemisë Covid-19.

UASHINGTON – FMN publikon shifrat e fundit për ekonominë globale.

UASHINGTON – Konferencë për shtyp nga Gita Gopinath, kryeekonomiste e FMN.

UASHINGTON – Publikimi i Raportit të Stabilitetit Financiar (GFSR).

TEHERAN (Iran) – Përditësim nga Ministria e Shëndetësisë për epideminë e Covid-19./ a.jor.

error:
%d bloggers like this: