SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Berisha dhe Dule firmosin marrëveshjen e koalicionit, Rithemelimi i lë tre zona në jug

-Rithemelimi i Berishes dhe PBDNJ firmosën sot marrëveshjen e koalicionit për zgjedhjet vendore të 14 majit. Partia e Berishes i ka lënë tre zona te lira PBDNj në jug, në bashkinë Himarë Finiq dhe Dropull.

Në bashkinë e Himarës është vendosur te garojë Fredi Beleri, në bashkinë e Finiqit Leonidha Hristo dhe në Dropull, Anastas Maneka. Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule më 21 janar zgjedhoi 3 kandidatët për kryetarë bashkie që do garojnë në 14 maj, në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm i Omonias.///

error:
%d bloggers like this: