SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Gjykata e posaçme do zhvillojë në ditët në vijim disa seanca për sekuestrimin e pasurive për disa shtetas që njihen si trafikantë kokaine.

Në këtë listë të publikuar nga Gjykata e Posaçme bie në sy emri i Alberto Lame i cili njihet si pjesëtari i një grupi të trafikimit të kokainës në Gjermani dhe që ishte i implikuar në çështjen e bllokimit të 1.7 ton kokainë të bllokuara në Gjermani dy vite më parë. Ku u rrestuan dhe tre të tjerë, raporton Anila Hoxha për Top Channel.

SPAK kërkon sekuestrimin po ashtu të kompanisë Eco Energy Sistem, që administrohet nga dy vëllezër në Maminas dhe që janë eksponent të trafikut të drogës jashtë vendit.

Gjithashtu kërkohët edhe sekuestrimi i pasurive të Mateo dhe Gentjan Docaj, dy emra të përmendur së fundi pas rrëmbimit të Jan Prengës, që janë në kërkim

error:
%d bloggers like this: