SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

BRUKSEL – BE dakord për përgjigje të përbashkët ekonomike ndaj COVID-19

Ministrat europianë të Financave arritën sot marrëveshjen për një përgjigje të përbashkët ekonomike ndaj koronavirusit të ri, sipas burimeve zyrtare

Marrëveshja u arritën pas gjetjes së terrenit të përbashkët me Hollandën, e cila bllokon bisedimet që nga e marta.

“Takimi përfundoi me duartrokitjet e ministrave”, njoftoi në Twitter zëdhënësi i presidentit të Eurogroup.

Marrëveshja përfshin 500 miliardë euro menjëherë në dispozicion dhe një fond stimulimi në vazhdim./ /ATSH-AFP/- 

error:
%d bloggers like this: