SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

“Çfarë mrekullish ka Shqipëria”, Rama ndan videon e flamingove rozë.

Kryeministri Edi Rama zgjodhi sot pamje të mrekullueshme nga bregu perëndimor i vendit, ku si pasojë e izolimit të krijuar nga situata e COVID-19 është shtuar numri i flamingove rozë dhe shpendëve të tjerë.

“Çfarë mrekullish ka Shqipëria”, tha Rama ndërsa ndau videon.

Flamingot rozë po shtohen në Shqipëri e tashmë zbaviten në ujërat e kripur në bregun perëndimor të vendit. Në numër janë shtuar deri tre here, teksa shijojnë qetësinë e rivendosur gjatë mbylljen në shtëpi nga situata e COVID-19.

Ata nuk janë të vetmit shpendë që po shtrijnë krahët. Pelikani kaçurrel po ashtu po shtohet në këtë qetësi. Ruajtësit e tyre shpresojnë që qetësia do t’i shtyjë zogjtë të riprodhohen.////https://www.facebook.com/watch/?v=3607984042563160

error:
%d bloggers like this: