SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

/18/04/2020// Shënohet dhe një rast pozitiv me COVID-19 në Fier, duke e çuar në 36 numrin e të infektuarve.  Personi është i afërm i 3 pacientëve që kanë rezultuar pozitiv pak ditë më parë. Mësohet se të gjithë pjesëtarët e familjes dhe të afërmit ndodhen në karantinë.  Ministria e Shëndetësisë në orën 11:00 do të bëjë dhe përditësimin e të dhënave lidhur me numrin e të infektuarve në 24 orët e fundit. Ndërkohë dje në mesditë numëroheshin 539 raste nga të cilat 26 qytetarë e kanë humbur betejën me këtë sëmundje.//R-SR///

error: