SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Deklarata e papritur e Ramës: Po shohim mundësinë e përdorimit të hashashit për arsye shëndetësore

Kryeministri Edi Rama tha se po studiohet mundësia që përdorimi i hashashit me leje, siç e kanë disa vende të ndryshme të botës.

Në një lidhje skype për emisionin ‘Zonë e Lirë’, kreu i qeverisë tha se “Jemi të avancuar, por akoma nuk jemi ne kapitullin e fundit”.

Mes të tjerash ai sqaroi edhe faktin se ligjërimi i prodhimit të hashashit në Shqipëri do të bëhet për arsye shëndetësore.//

error:
%d bloggers like this: