SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Delvinë: Ish kryebashkiaku Rigels Balili pritet të rikandidoje për bashkinë e Delvinës.

Ish kryebashkiaku Rigels Balili pritet të rikandidoje për bashkinë e Delvinës.

Burimet bëjnë me dije se Balili do të hyjë në garë për të fituar bashkinë e Delvinës në zgjedhjet lokale që do mbahen më 14 maj. Ende nuk ka ndonje prononcim të Balilit per siglen e kandidimit ose nese do zbres si i pavarur.

Rigels Balili me studime universitare per jurist, fitoi zgjedhjet në vitin 2015 dhe drejtoi Bashkinë Delvinë me mbeshtetjen e LSI-s për 4 vjet.

Ai u largua nga pas braktisjes së i bëri Lulzim Basha zgjedhjeve lokale të vitit 2019 ///

error:
%d bloggers like this: