SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Deputetja e PD-së, Ina Zhupa nga agrumet e Konispolit: Blini produktet vendase,të fermerëve tanë

Deputetja e PD-së, Ina Zhupa e shoqeruara nga kryetarja e Deges se PD Sarande, Manjola Cikuli Nikollo, ka takuar fermeret e Konispolit ne plantaceinet e Xarres duke u njohur me shqetesimete tyre per mungese te subvencioneve .

Ne nje postim promovues deputetja e Sarandes shprehet:

“Vendi jonë është i bekuar nga natyra dhe nga njerëzit punëtor! Me Arjol Shero pashë nga afër plantacionet me mandarina, portokalle, limone dhe qitro. Prodhime të një cilësie shume të lartë, falë mundit dhe djersës së tyre dhe zero mbështetje nga shteti. Blini produktet vendase, blini produktet e fermerëve tanë.”

error:
%d bloggers like this: