SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Deputetja e Sarandës Zhupa: Alibeaj u porosit nga Edi Rama për përjashtimet në Partinë Demokratike.

Lidhur me përjashtimin e 4 deputetëve të grupit të Berishës nga kreu i grupit parlamentar të PD-së Enkelejd Alibeaj, Ina Zhupa u shpreh se ai përjashtim u krye me urdhër të Edi Ramës.

‘Nuk dua të merrem me emra është Enkelejdi apo Flutura janë njerëz që i përdor Edi Rama. Rama po e mban peng procesin gjyqësor. Zyrtarisht është Lulzim Basha në gjykatë?! E shikoni sa pak lidhje ka me realitetin kjo farsë e njohur nga Edi Rama. Alibeaj u porosit nga Edi Rama për përjashtimet në Partinë Demokratike.’- tha Zhupa.///

error:
%d bloggers like this: