SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

/01/05/2020/- Per dy makinat e djegura në fshatin Çorraj bashkia Himare, naten duke u gdhire 30 prill, dyshihet se  ka patur zjarrvenie te qellimshme.

Ky eshte dyshimi i pare i policise per makinat ne pronësi të shtetasit Altin Hitaj. Ngjarja ka ndodhur, në rrethana ende të panjohura.

“Gjatë natës, se 30 prillit në fshatin Çorraj, Himarë, kanë marrë flakë dy automjete të tipit Mercedes Benz-ML270 dhe Mercedes Benz furgon, në pronësi të shtetasit A.H të cilat ishin të parkuara përpara banesës së tij”, thuhet në njoftimin e policisë.

Makinat ishin parkuar në distancë nga njëra-tjetra, çka ka ngritur dyshimet se kjo ka qenë një zjarrvënie e qëllimshme.

Pronari i mjeteve ka deklaruar se nuk ka konflik me ndonjë person. Ndërsa grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të zjarri./(Lajmi ne perditesim) //R-SR././/

error:
%d bloggers like this: