SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

=SARANDE, 08 Mars/Radio “Saranda”// Është emëruar gjatë fundjavës që sapo u mbyll, drejtori i ri i Tatim-Taksave në Bashkinë e Sarandës. Burime zyrtare të këtij institucioni bënë të ditur se në krye të kësaj drejtorie kryebashkiaku Adrian Gurma ka emëruar Lorent Binerin .

Drejtoria e tatim taksave është nga sektorët më të rëndësishëm jetik në institucionin e bashkisë. .Pritet qe emërimi i Binerit të sjelle edhe një performancë të re të kësaj drejtorie. Prej disa muajsh, kjo drejtori ka qenë pa drejtues dhe mbulohej nga një rpej zevendëkryetarëve të bashkisë.//R-SR// 

error:
%d bloggers like this: