SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Në 25 maj Tirana do të mirëpresë finalen e UEFA Europa Conference League, Roma-Feynord.

Kryeministri Edi Rama u shpreh se kjo është finalja e parë europiane në historinë e vendit tonë.

“Tirana, kryeqyteti europian i rinisë 2022, mikpret finalen e parë europiane në historinë e vendit tonë. Roma-Feynord, 25 maj”, tha Rama.

Përgatitjet për finalen e UEFA Europa Conference League, ngjarjes më të madhe sportive që do të zhvillohet më 25 maj në Tiranë, kanë nisur prej kohësh, teksa tashmë çdo gjë po konkretizohet.

E gjithë Federata Shqiptare e Futbollit është vënë në dispozicion të UEFA-s për të organizuar një ndeshje finale sa më të përkryer dhe dinjitoze.Fusha e stadiumit “Air Albania” është prekur nga ndryshimet që do të pasojnë më tej edhe me tribunat e stadiumit, përkatësisht ajo e medias dhe tribunat e miqve.///

error:
%d bloggers like this: