SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Franca po përjeton “ferrin”, 833 të vdekur nga koronavirusi në 24 orë, mbi 98 mijë të infektuar

/06/04/2020// Koronavirusi vazhdon që të shkaktojë viktima në Europë dhe më gjerë.

Në Francë, numri i vdekjeve nga Covid-19 ka ardhur në rënie në krahasim me disa ditë më parë, por sërish ai mbetet relativisht i lartë.

Në 24 orët e fundit, në shtetin francez kanë ndërruar jetë si pasojë e virusit 833 vetë.

Po ashtu, në total numri i viktimave nga virusi vdekjeprurës në mbarë Francën ka arritur në 8911 persona.

Numri i të infektuarve me koronavirus në shtetin francez është deri tani 98 010, kurse janë infektuar me virus në orët e fundit 5 171 persona./R-SR//

error:
%d bloggers like this: