SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Futen në Shqipëri 27 emigrantë të bllokuar në kufi, karantinim 14-ditor në…

Shqiptarët e bllokuar në Kapshticë janë lejuar të futen në Shqipëri dhe do të karantinohen 14 ditë në një hotel të Korçës.Burime nga dogana për Balkanweb bëjnë me dije se janë evakuuar shqiptarët jorezidentë në Greqi.

Rama deklaroi se koston e karantinimit në hotel shqiptarët e bllokuar do e paguajnë vetë, por është Këshilli Koordinues i Diasporës që do të paguajë në këtë rast hotelin bashkë me 3 vaktet.

Kjo do të aplikohet vetëm për 27 personat që kanë ardhur ditët e fundit në Kapshticë dhe janë lejuar po ditët e fundit të kalojnë./R-SR//

error:
%d bloggers like this: