SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Gjykata pranon të shqyrtojë padinë e PD për ‘Butrintin’, Zhupa: Kushtetuesja do të rrijë në lartësinë e emrit dhe pozicionit që ka!

Deputetja e Partisë Demokratike Ina Zhupa, nëpërmjet një postimi në Facebook ka ndarë lajmin e mirë për Butrintin se padia u pranua nga Gjykata Kushtetuese, e cila fton te gjitha palët të çojnë argumente dhe prova brenda datës 27 Janar 2023 dhe më pas do të zhvillohet seanca publikë.

Më tej Zhupa ka thënë se Gjykata Kushtetuese do të rrijë në lartësinë e emrit dhe pozicionit që ka.

Postimi i plotë:

Viti nis mbarë me një lajm të mirë për Butrintin. Padia pranohet nga Gjykata Kushtetuese e cila fton te gjitha palet te cojne argumenta dhe prova brenda dates 27 Janar 2023.

Me pas do zhvillohet seance publike! Gjykata Kushtetuese do rri në lartësinë e emrit dhe pozicionit që ka!

Butrinti do fitojë! ///

error:
%d bloggers like this: