SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

/22/04/2020// Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis zhvilloi sot një bisedë telefonike me homologun e tij shqiptar Edi Rama për masat e marra kundër pandemisë së koronavirusit, njoftoi agjencia greke e lajmeve, ANA.

Mitsotakis dhe Rama diskutuan edhe për politikën për daljen gradualisht nga bllokimi dhe heqjen e masave kufizuese, në mënyrë që lidhjet midis dy vendeve të mund të rikthehen.

Vetem kater dite me pare, ministri grek i bujqesise kerkoi zyrtarisht nga qeveria e tij qe t’i drejtohej Shqiperise fqinje mundesia per lejimin se afermi te nje numri punetoresh sezonale shqiptare  per sektorin e bujqesise..//R-SR///

error:
%d bloggers like this: