SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Policia ka kryer një aksion në Himarë ku kanë përfunduar në pranga tetë persona. Ata akuzohen se kanë tjetërsuar 58 mijë metra katrorë tokë në pronat rreth Himarës, ne disa vite.

Mes personave që janë arrestuar ka banorë të zonës dhe ish zyrtarë vendorë, të cilët dyshohet se kanë shpërdoruar detyrën duke tjetërsuar sipërfaqen e tokës.///

error:
%d bloggers like this: