SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Himarë: Bien në pranga të policise në Lukovë dy vellezër që trasportonin klandestinë

Dy vellezër që trasportonin klandestinë ranë sot në pranga të policise ne Lukove.

Policia th se u realizua e sukses nje operacioni policor i koduar “Lukova”. Transportonin kundrejt fitimit, 5 emigrantë, për të kaluar kufirin, në kundërshtim me ligjin, arrestohen në flagrancë 2 shtetas (vëllezër). Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve të DVP Vlorë, në vijim të punës me fokus parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale të dhënies ndihmë kundrejt fitimit, emigrantëve nga vendet e treta, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufirit, bazuar dhe në informacionet e siguruara nëpërmjet inteligjencës informative, kanë organizuar dhe finalizuar me sukses operacionin policor “Lukova”, si rezultat i të cilit u arrestuan në flagrancë shtetasit: -Ç. B., 39 vjeç dhe D. B., 43 vjeç (vëllezër), banues në Shkodër. Këta shtetas u kapën në flagrancë, në fshatin Lukovë, Himarë, duke transportuar me automjetin tip “Hyundai”, kundrejt fitimit, 5 emigrantë, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufirit.

Te njejtat burime bene te ditur se ” Vijon puna për identifikimin e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”, kryer në bashkëpunim”.///

error:
%d bloggers like this: