SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Interpelanca me Ramën. Kryeministri refuzon opozitën

Ashtu si javën e kaluar edhe sot seanca parlamentare u shoqërua me debate të ashpra mes mazhorancës dhe opozitës. Grupi i deputetëve të Alibeajt kërkuan një interpelancë me kryeministrin Rama, por ky i fundit nuk ishte i pranishën dhe siç njoftoi kryetarja e Kuvendit, kreu i qeverisë ka deleguar ministren për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali.

Kjo shkaktoi reagime të ashpra nga radhët e deputeteve demokrat, të cilët kërkojnë Ramën dhe jo ministren.“Nuk dua interpelancë me një kryeministër hije”, tha Gazment Bardhi.Nga ana tjetër, u hodh në votim kërkesa për mocion me debat me kreun e qeverisë, i kërkuar nga deputetët që mbështesin Sali Berisha. Por kjo kërkesë u hodh poshtë. Edhe kjo shkaktoi reagime te ashpra, duke bere qe deputetet e PD te perplasin duart ne tavolinë.///

error:
%d bloggers like this: