SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që të mos ndajë më lajme apo shifra përmes rrjeteve sociale, por të përcjellë një mesazh për qytetarët.

“Jeni super, ju dua shumë. Shqiperia do ta fitojë këtë luftë. Mos e harroni kurrë: Zoti i shqiptarëve është i madh” – shkruan shefi i qeverisë.

Mesazhi i Ramës me gjasë lidhet me sjelljen e qytetarëve këtë javë sa i përket respektimit të masave. Por edhe me numrin e ulët të infektimeve të reja që u raportua sot në vend./R-SR//

error:
%d bloggers like this: