SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Aktori i famshem amerikan me origjine shqiptare, Jim Belushi ka vizituar në Gjirokaster edhe Lazaratin.

Kryebashkiaku Flamur Golemi postoi një foto me aktorin, duke shkruar se pavarësisht së shkuarës, fshati ka potenciale të jashtëzakonshme për zhvillimin e turizmit.

“Me të madhin Jim Belushi në Lazarat, për të eksploruar fshatin që pavarësisht të shkuarës, ka potenciale të jashtëzakonshme për zhvillimin e turizmit dhe është gjithashtu një shesh-xhirimi perfekt për projekte kinematografike ndërkombëtare si ai që po bën aktori shqiptaro-amerikan. Të tjerat më vonë…”  shkruan Golemi.

Prej disa distësh Belushi ndodhet në Shqipëri per të realizuar një dokumentar, që do të transmetohet së shpejti në median amerikane.///

error:
%d bloggers like this: