SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Kryetari i Partisë Demokratike në Tepelenë, Malo Sadikaj ka njoftuar me anë të një statusi në rrjetet sociale pesë kandidaturat në primaret e PD për Bashkinë e Tepelenës. Kandidatët janë Hysni Kasemi, Baftjar Imeri, Arben Çulli, Astrit Zeneli dhe Mehmet Veizi. Ata vijnë nga fusha të ndryshme profesionale.

Sadikaj shkruan se opozita e bashkuar dhe qyetarët e ndershëm do të kenë një nga këta intelektualë kryetarin e ardhshëm të Bashkisë së Tepelenës.

Kreu i PD lokale shkruan: “Partia Demokratike,se bashku me opoziten e bashkuar,shoqerine civile,dhe mergimtaret ne diaspore ,pas konsultimeve te shumta do te paraqese ne PRIMARE kantidaturat e meposhtme per kantidat per Bashkine Tepelene: 1-HYSNI KASEMI.Mjek Kirurg Stomatolog., 2-BAFTJAR IMERI, Inxhinier Gjeolog,mergimtar.; 3-ARBEN ÇULLI ,Mesues Matematike.; 4-ASTRIT ZENELI ,Mjek Hematolog,Spitali Traumes Tirane; 5-MEHMET VEIZI ,Inxhiner Ndertimi.///

error:
%d bloggers like this: