SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Një operacion masiv antikanabis po ndërmerret në Tepelenë ndërsa në pranga deri tani janë vënë 3 persona.

Burime te sigurta nga vendngjarja konfirmojnë se janë arrestuar Albion Zhola nga fshati Veliqot, Klerian Gjinushi nga fshati Hormovë, dhe Eugen Xhebra ndërkohë janë shpallur ne kerkim Elidon Zhola dhe Besije Xhebra.

Ne banesat e ketyre personave, në fshatin Veliqot dhe Hormove janë zbuluar sasi kubikesh gati për mbjellje.

Operacioni u ndërmor mëngjesin e sotëm nga Komisariati i Policisë së Tepelenës në bashkëpunim me Policinë Vendore të Gjirokastrës.

error:
%d bloggers like this: