SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

– Franca u bë sot skuadra e dytë finaliste, pasi mundi Marokun me rezultatin 2-0, sipas pamjeve televizive.

Në ndeshje ishte i pranishëm edhe presidenti francez, Emmanuel Macron.

Rezultati i pjesës së parë të ndeshjes ndryshoi shumë shpejt, kur Theo Hernandez shënoi në minutën e pestë pas një aksioni të gjatë të francezëve.

Në këtë pjesë loje, të dy ekipet goditën shtyllat, fillimisht francezët dhe më pas marokenët.

Në pjesën e dytë, Franca shënoi sërish me anë të Kolo Muani (79′).

Franca do të luajë ndeshjen finale të dielën, më 18 dhjetor, në orën 16:00 kundër Argjentinës, ndërkohë që ndeshja për vendin e trete do të zhvillohet të shtunën, më 17 dhjetor, në të njëjtën orë, mes Kroacisë dhe Marokut.////

error:
%d bloggers like this: