SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, pritet te vizitoje pakicat ne Finiq brenda dhjetorit

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, pritet te vizitoje pakicat etnike greke ne bashkine e Finiqit brenda dhjetorit.

Burime zyrtare nga kjo njesi administrative, pohuan se vizita e pritshme dhe e parlajmeruar nga vete kreu i qeverise helene mund te ralizohet ne harkun kalendarik midis 20 dhe 26 dhjetorit 2022.

Vendi i takimit pritet te jete qendra kulturore “Katina Papa” ne Livdhja./sarandanews.al///

error:
%d bloggers like this: