SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Ksamil, zbardhen emrat e te arrestuarve .

Nje 35 vjec dhe nje 45 vjec, jane personat e arrestuar nga policia ne operacionin e nje dite me pare ne Ksamil. Burime te besueshme bene te ditur identitetin e te arrestuarve:
Altin Bogdani, 35-vjec nga Tirana, Inspektor i verifikimeve ne terren ne Drejtorine e Pergjithshme te IKMT Tirane dhe Vasillaq Vito, 43-vjec nga Saranda.
Bogdani akuzohet se ka marre rryshfet 5000 euro dhe 350.000 lek te reja nga Vito, per te mos i prishur nje pjese te nje objekti ne Ksamil, prone e Vitos.
Gjate kontrollit te ushtruar Bogdanit, ju gjeten 5000 euro, 350.000 lek, 3 celulare dhe nje sasi prej 1.56 gram “cannabis sativa”.

Tashme dosja e ceshtjes i ka kaluar Gjykatës Kunder Krimit te Organizuar dhe Korrupsionit SPAK.///

error:
%d bloggers like this: