SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

/24/04/2020// Kthjellime dhe vranësira të lehta e kalimtare mbizotërojnë motin në vendin tonë gjatë pjesës së parë te ditës. Parashikohet që edhe pasditja të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike Por vranësira të shpeshta do ketë të në zonat Lindore duke rrezikuar shira lokal.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C verilindja deri në 23°C perëndimi. Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 25 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim të ulët.

Vijon moti i paqëndrueshëm me reshje dhe stuhi afatshkurtra ere në zonat Perëndimore të Europës, gjithashtu Lindja e kontinentit mbetet me reshje dëbore. Ndërsa kthjellimet dominojnë Veriun, Qendrën dhe Europën Jugore.///

error:
%d bloggers like this: