SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Lëkundje të forta në Tiranë, tërmeti me magnitudë 5,2 ballë godet Shqipërinë e Mesme

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar mbrëmjen e së dielës në Tiranë. Mësohet se tërmeti është ndjerë edhe në disa qytete të tjera të vendit.

Lëkundjet kanë zgjatur për disa sekonda, ndërsa epiqendra e tërmetit është regjistruar në Krujë.

Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 5,24 rihter.///

error:
%d bloggers like this: