SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

 Një grua nga provinca e Afrikës së Jugut, Gauteng lindi 10 foshnje, duke thyer rekordin e mëparshëm të mbajtur nga Malian Halima Cissé e cila kishte lindur nëntë foshnje në Marok muajin e kaluar, raportoi media e Afrikës së Jugut.

”Gosiame Thamara Sithole, 37 vjeçe, lindi dy fëmijë më shumë sesa parashikimi i mjekëve, bazuar në testet diagnostike në një spital në Pretoria natën e kaluar”, njoftoi bashkëshorti, Teboho Tsotetsi për një gazetë.

Spitali theksoi se të gjithë fëmijët gëzojnë parametra të mirë shëndetësorë.///

%d bloggers like this: