SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Παράδοση παραλαβή καθηκόντων νέου Γενικού Γραμματέα Δημοσίας Τάξης στο υπουργείο Προστασίας του Πολίτη απο τον επίτημο αρχηγό και στρατηγό της ΕΛΑΣ Μιχαήλ Καραμαλάκη . Δευτέρα 5 Σεπτεμβρίου 2022 (ΒΑΣΙΛΗΣ ΡΕΜΠΑΠΗΣ/EUROKINISSI)

‘Mafia shqiptare’. Vrasja e dyfishtë në Greqi, reagon ministri grek: Hetimet vazhdojnë. Mund të kemi bashkëpunim ndërkombëtar

Ministri në Greqi, ka reaguar për vrasjen e dy shqiptarëve në Greqi.

Takis Theodorikakos ka theksuar se do të ketë një bashkëpunim ndërkombëtar për vrasjen e ndodhur Nea Smyrni ku mbetën të vrarë dy shqiptarët, ndërsa nuk ka pranuar të japë më shumë detaje.

“Sa i përket vlerësimit të policisë, bëhet fjalë për një larje hesapesh mes njerëzve që i përkasin mafies shqiptare, mbase ka degëzime të tjera, për të cilat mund të kemi edhe një bashkëpunim ndërkombëtar, por nuk do të përgjigjem në pyetje më specifike”, ka thënë ai, duket shtuar: “Hetimet janë në vazhdim. Hetimet nuk ndalen, sidomos kur bëhet fjalë për vrasje, vetëm kur të gjendet autori” .///

error:
%d bloggers like this: