SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Mbyllet protesta e opozitës, hidhen tymuese drejt Kryeministrisë

 Gjatë protestës së opozitës dhe në përfundim të saj përpara Kryeministrisë protestuesit kanë hedhur tymuese në drejtim të godinës dhe efektivëve të policisë. Hedhja e tymyeseve e shashkave ka krijuar edhe zjarr në disa momente si dhe tym.

Siç vërehet nga fotografitë e publikuara nga ATSH, një prej policëve nuk është ndjerë mirë nga tymi i krijuar nga tymueset.

Pas hedhjes se tyre, në godinën e Kryeministrisë u ofruan forca shtesë për të shmangur çdo lloj përshkallëzimi.

Me mbylljen e fjalës së kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha, protesta u mbyll pa incidente madhore, ndërsa protestuesit nisën të shpërndahen.

Opozita zhvilloi sot protestën e paralajmëruar ditë më parë nga kreu i PD-së Sali Berisha para Kryeministrisë, të cilën e cilësoi protestë kombëtare dhe nisjen e revolucionit me kërkesën për largimin e kryeministrit Edi Rama.///

error:
%d bloggers like this: