SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Mori pasaportën shqiptare, mediat greke: Ylli i popit, Dua Lipa ‘ambasadore e shqiptarëve’ në mbarë botën

Mediat greke i kanë kushtuar vëmendje lajmi pasi Dua Lipa mori pasaportën shqiptare.

“Ylli i popit Dua Lipa merr nënshtetësinë shqiptare. Ambasadore e shqiptarëve në mbarë botën me muzikën e saj”, shkruajnë mediat greke.

Artikulli më tej vijim: Presidenti shqiptar Bajram Begaj i dha nënshtetësinë shqiptare yllit britanik të popit me origjinë shqiptare, Dua Lipa ,për rolin e saj në përhapjen e famës së shqiptarëve ndërkombëtarisht përmes muzikës së saj.

Ndërkohë në 110-vjetorin e Pavarësisë, Dua Lipa ka zhvilluar një koncert në Tiranë, duke e mbyllur turin e saj siç ajo vetë theksoi, në kryeqytetin shqiptar.///

error:
%d bloggers like this: