SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Ndahet nga jeta ish-ministri i Shëndetësisë

Është ndarë nga jeta në moshën 68- vjeçare, ish- ministri i shëndetësisë në qeverinë e PD, Maksim Cikuli.

Prej viteve 1994 ai ishte pjesë e forumeve të PD derisa në periudhën 1994- 1997 u vendos ministër i shëndetësisë. Gjithashtu ai ka qenë deputet në dy legjislatura nën siglën e PD, në 1996 dhe 2001.

Cikuli ishte profesor doktor i specializuar në fushën e gjenetikës.

Gjithashtu ai në fushën e shëndetësisë njihet si themelues i gjenetikës shqiptare me një kontribut të veçantë si pedagog për të.///

error:
%d bloggers like this: