SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Ndërron jetë kirurgu i njohur gjirokastrit, Roland Karralli

Kirurgu i njohur gjirokastrit, Roland Karralli, ka ndërruar jetë. Lajmi konfirmohet nga burime të Argjirolajm.net Mësohet se ai ka ndërruar jetë në moshën 72-vjeçare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

Karralli ka punuar për një kohë të gjatë në spitalin e Gjirokastrës si mjek kirurg dhe drejtues i këtij institucioni për një kohë. Në vitet 2015-2019, Roland Karalli ka qenë gjithashtu edhe drejtues i Këshillit Bashkiak Gjirokastër si përfaqësues i Partisë Socialiste. sarandanews.al i shpreh ngushëllimet familjes Karralli/sarandanews.al///

error:
%d bloggers like this: