SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Në ditelindjen e Agim Shehut. “Jeta e njeriut eshte karakteri i njeriut.”

Nga Brikena SHEHU

Sot eshte ditelindja jote babi im i shtrenjte!

Te kujtohet sa here me thoshe: do i mbush dot 90 vjec? Dhe une te thosha PO. Se ti ishe kocke e forte, dhe e doje jeten. Por ti nje gje s’e kishe parashikuar: qe mami do ikte para teje. Dhe ikja e parakoheshme e mamit te zbehu deshiren per te jetuar, dhe nuk gjete me qetesi sa t’i bashkoheshe shpirtit tend binjak. Dhe midis femijeve te tu dhe gruas tende, ti zgjodhe mamin.

Ne e pranuam zgjidhjen tende babi,e pranuam me tru por jo me zemer. Zemra ime dhe e Bénit ka mbetur e plagosur per gjithe jeten, se ju n’a late vetem perjete! Une me Benin nuk je jemi akoma ne gjendje te permbushim amanetet e tua, se shpirtin e kemi akoma te plagosur. Pas ikjes tende jeta na goditi shume rende, ne menyren me te pameshirshme!

Por ne ishim femijet e Agim Shehut, ishim rritur me mesimet e tua: jeta e njeriut eshte karakteri i njeriut. Thenia me e bukur qe me ke mesuar! Babi im i shtrenjte! Une me Benin do i plotesojme te gjitha amanetet e tua, por na duhet kohe, vepra jote e pashkruar dhe e pa publikuar eshte kaq e madhe saqe ne te dyve na duhet kohe qe te plotesojme amanetin tend. Por do e plotesojme babi yne i dashur, te japim fjalen! Pushofshi ne paqe te tre, te shtrenjtet tane! Qofsh i paharruar KOLOS I LETERSISE SHQIPTARE! Vajza jote qe te ka dashur dhe e ke dashur pa mase , BRIKENA.///

error:
%d bloggers like this: