SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Ne Shqiperi/ 3644 teste, 433 të infektuar, 197 të shëruar dhe 23 viktima – SARANDA RADIO

Në vendin tonë deri tani janë evidentuar 433 të infektuar me COVID-19, 213 raste aktive, 197 të shëruar, 23 të vdekur, ndërsa janë kryer 3 644 teste gjithsej. Shifrat bëhen të ditura nga adresa zyrtare e platformës “coronavirus.al”, e krijuar me qëllim informimin e qytetarëve për shifrat zyrtare, vetëm për situatën e të prekurve me COVID-19 në Shqipëri. Përmes kësaj platforme qytetarët kanë mundësi të ndjekin në kohë reale të rejat nga fronti i luftës kundër COVID-19./ATSH/R-SR

error:
%d bloggers like this: