SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Nënat me fëmijë deri në 10 vjeç janë të lejuara të dalin sotderi në orën 11.00.

Kryeministri Edi Rama bëri të ditur nje dite me pare se paraditen e së dielës gratë dhe fëmijët deri në 10 vjeç mund të dalin lirisht deri në orën 11.00.

“Nesër gratë dhe fëmijët deri në 10 vjeç mund të dalin lirisht deri në orën 11.00.Ne burrat punë shtëpie dhe kontribut në gatim mundësisht”, u shpreh Kryeministri Rama.

Me qëllim frenimin e përhapjes së infeksionit COVID-19, qeveria shqiptare prej datës 9 mars kur u konfirmua zyrtarisht rasti i parë i të infektuarit me COVID-19 po zbaton një sërë masash të rrepta ndër të cilat edhe kufizimi i lëvizjes për qytetarët//

error:
%d bloggers like this: